Czy świat zmieni styl życia, czy czeka nas zagłada?

Kolejny szczyt klimatyczny, jaki odbył się tym razem w Katowicach, jasno pokazał, że nikt nie jest zainteresowany walką z ocieplającym się klimatem. Ustalenia szczytu klimatycznego nic nikomu nie nakazują i nie mówią o całkowitej rezygnacji z węgla. Szczyt klimatyczny w Katowicach była kolejnym szczytem propagandowym, który miał pokazać światu, że walka o czysty klimat jest istotnym problemem. Sadzenia kolejnych drzew czy samochody elektryczne nie rozwiążą problemu, jeśli nie zakażemy masowych wycinek lasów, czy nie wyeliminujemy z ulic starych samochodów, które zanieczyszczają środowisko. Im więcej aut na ulicach, nieważne jakich, tym większe zyski koncernów naftowych czy firm ubezpieczeniowych. Zmiana stylu życie nie interesuje ani społeczeństw na świecie, ani żadnej władzy. Przykładem lekceważenie problemu może być, brać obecności na szczycie przywódców USA, Chin czy Rosji. Najwięksi truciciele na świecie nie chcą słyszeć o ratowaniu świata. Interesuje ich tylko coraz większy zysk z paliw kopalnianych. Na świecie praktycznie żadne państwo nie jest zainteresowane diametralną zmianą stylu życia na rzecz ratowania ludzkości. Brak konkretnych i szybkich działań może sprawić, że w wielu miejscach planeta nie będzie nadawała się do życia. Zmiana stylu życia przez społeczeństwo na świecie jest czymś nieosiągalnym. Świat nie ma zamiaru cofać się i wrócić do czasów, w których nie żyło się tak jak teraz. Obecnie na świecie istnieje ogromny konflikt interesów pomiędzy przedsiębiorcami a rządami. Żadne firmy, które zarabiają miliardy na brudnych technologiach nie zgodzą się na zamykanie swoich przedsiębiorstwa. Nie zgodzi się również na to żaden rząd, ponieważ zmniejszyłyby się wpływy do budżetów Państwowych. Obecnie nic nie wskazuje na to, żeby sytuacja się zmieniła. Wzrost temperatury na ziemi sprawi, że wiele terenów przybrzeżnych zniknie pod wodą.
Będą występowały ogromne susze, powodzie czy tornada, które pozbawią życia ogromną ilość mieszkańców na ziemi. Do tego będzie ogromny głód wynikający z baku możliwości prowadzenia uprawa w wielu zakątkach świata. Im wyższy i szybszy wzrost temperatury na ziemie, tym bardziej gwałtowne zjawiska atmosferyczne, które doprowadzą do wymierania gatunku ludzkiego. Już dzisiaj dochodzi do zjawisk, które wyrządzają ogromne szkody. Coraz więcej ludzi cierpi na dolegliwości wynikające z brudnego powietrza, którym oddychają. Konsekwencje ocieplania klimatu doprowadzą do nieodwracalnych zniszczeń ziemi, które zmiotą z powierzchni ziemie wszystkie gatunki na ziemie łącznie z ludzkim. Rządzący największymi mocarstwami na świecie uważają, że ocieplenie klimatu nie ma miejsca i nie trzeba się tym martwić. Ustępstwa z ich strony sprawiłyby, że ich potęga zaczęłaby się kurczyć. Walka o wpływy i mocną pozycję na świcie sprawia, że niszczymy coś, co będzie odbudowywało się setki lat. Zniszczenie ziemie przez człowieka nie jest możliwe, ale doprowadzenia jej do stanu, w którym nie będzie się dało na niej żyć, jest już możliwe. Rozwój przemysłowy na świecie oparty na brudnych technologiach niszczy coś, co kształtowało się przez miliardy lat do stanu, który umożliwił rozwój gatunku ludzkiego. Upór Państw, którym nic nie można nakazać doprowadza do niszczenia tego co jest dla nas najcenniejsze czyli środowiska naturalnego. To środowisko naturalne reguluje procesy pogodowe, jakie zachodzą na naszej planecie. Obecnie zmiana stylu życia w państwach, które emitują ogromne ilości CO2, jest niemożliwa. Być może przyjdzie czas, kiedy staniemy przed wyborem życia lub śmierci.

antykwariat internetowy leasing firmy outsourcingowe warszawa studia magisterskie lubelskie drewniane place zabaw producent Podręczniki dla szkół Egzaminy maturalne implanty zębów warszawa Odszkodowania powypadkowe Włóczki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *