Jak budować wizerunek medialny?

Budowa wizerunku medialnego, który pozwoli się utrzymać na rynku dłużej, niż 2 lata jest czymś bardzo trudnym. Pozostanie na rynku dłużej, udaje się głównie ludziom, którzy nie udają kogoś, kim nie są i nie bawią się w medialne szopki typu: zobaczcie ludzie, jaki mam samochód lub zobaczcie mój nowy naszyjnik za milion dolarów. Przykładów ludzi, którzy są prawdziwi i nie budują swojego wizerunku na zasadzie skandali czy chwalenie się majątkiem lub nagłą metamorfozą charakteru jest niewiele. W Polskim show-biznesie czy polityce wizerunek medialny buduje się głównie przez kontrowersje oraz skandale. Jest to najtańsza forma, która daje chwilowy efekt. Budowanie trwałego wizerunku medialnego, który pozwala utrzymać się w branży przez wiele lat, jest trudne i czasochłonne. W pierwszym kroku należy zastanowić się, czy chcemy, aby ludzie polubili nas takich, jakimi jesteśmy czy chcemy stać się jakąś postacią, która będzie identyfikowała się z odbiorcami. Większość osób wybiera drugą opcję i stara się stać postacią, która będzie myślała tak jak jej fani i będzie za nich głośno mówił co myśli na dany temat. Współczesne młodzież utożsamia się z osobami, które są ich odzwierciedleniem. Dlatego też coraz więcej osób stara się utożsamiać z postaciami, które pokazują im, że to, co robią czy to jacy są, nie jest złe i nie są sami. Pomaga to ludziom odnaleźć się w coraz bardziej plastikowym świecie. Utożsamianie się z osobami, które pokazują nam, że można, że warto i że wszystko jest możliwe, bardzo motywuje. Dlatego też wiele piosenek czy pisanych jest po to, aby trafiły do odpowiedniej grupy odbiorców. Przykładem mogą być wykonawcy, którzy śpiewają o swoich problemach, czy o złej przeszłości. Trafiają do ludzi, którzy na co dzień mają w życiu ciężko i szukają idola, który daje nadzieję, na leprze jutro. Budowanie wizerunku na potrzeby masowej sprzedaży, nieważne komu jest drogą na skróty, która sprawia, że szybko znika się z rynku. Człowiek szery to taki, który mówi to, co myśli. Tylko czy mówienie co się myśli i np.: obrażanie ludzi przyniesie nam chwałę, czy sprawi, że ludzie przestaną słuchać naszej muzyki czy oglądać nasze filmy?
Wizerunek medialny nie powinien być zbyt mocno naciągany. Wyjście na jaw prawdy, czyli kim jesteśmy naprawdę, zawsze ma ten sam efekt. Przykładem są taśmy prawny, które pogrążyły wielu z nich i zakończyły wieloletnie kariery na najwyższych szczeblach władzy. Politycy dość często tworzą wizerunek obrońców lub obiecują, że to, co powiedzieli, to zostanie wdrożone w życie. Oczywiście nie zawsze tak się dzieje, a słowa takie padały tylko po to, aby wygrać wybory. Dlatego też politycy w Polsce uznawani są powszechnie za osoby, które kłamią. Przy okazji kolejnych wyborów słyszymy, że polityk coś wcześniej obiecał, a tego nie spełnił. Budowanie wizerunku w celu osiągnięcia efektu bez realizacji obietnic sprawia, że człowiek taki sam publicznie wystawia się na lincz i pokazuje, że dla pieniędzy jest w stanie powiedzieć wszystko. Osoby taka już nigdy nie odzyskuje zaufania społecznego i kończy karierę polityczną. W ostatnich latach w mediach pojawiało się wielu wokalistów muzycznych, którzy mocno zmienili swój wygląd zewnętrzny. Jako że nikt wcześniej tak nie wyglądał, to wzbudza to ogromną sensację. Im bardziej zachowanie i wygląd jest kontrowersyjne, tym większe zainteresowanie budzi wśród ludzi. Osoba taka jest w stanie swoim wizerunkiem przyciągnąć wielu fanów, którzy zapewnią muzykowi długą i owocną karierę na polskiej rynku muzycznym. Budowa wizerunku jest trudna i pokazuje, jak bardzo człowiek musi się zmienić, aby trafić w gusta odbiorców. Wyrazistość i sprecyzowane poglądy pozwalają na opowiedzenie się po konkretnej stronie i tym samym zdobycie np.: nowych wyborców.

Ocena
antykwariat internetowy leasing firmy outsourcingowe warszawa studia magisterskie lubelskie drewniane place zabaw producent Podręczniki dla szkół Egzaminy maturalne implanty zębów warszawa Odszkodowania powypadkowe Włóczki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *