Budowa wizerunku, a popełniane błędy

Politycy, gwiazdy sportu czy estrady regularnie korzystają z usług specjalistów do spraw budowania wizerunku. Specjaliści od wizerunku budują wizerunek osób znanych, który dość szybko przestaje podobać się odbiorcom. Przykładem mogą być gwiazdy muzyki czy sportu, które zdobywają serca fanów czy kibiców swoim zachowaniem, czy podejściem do życia. Nie udają wielkich gwiazd, nie unikają ludzi oraz nie obnoszą się ze swoim majątkiem. Niestety jak pokazało nie raz życie, rzycie na świeczniku szybko się kończy z powodu wielu błędów, jakie popełniają znane osoby. Popularność osób takich szybko się kończy, ponieważ zdejmują maskę, która pozwoliła im zdobyć sławę i pokazują swoją prawdziwą twarz. Szybkie wypalenie medialne spowodowane jest również korzystaniem z każdej propozycji, jaka nasuwa się takiej osobie. Reklamy, programy rozrywkowe, seriale, teatr itp. jednoczenie szybko wykańcza popularność takiej osoby. Przykładów znanych osób, które zasłynęły na muzyce, a dzisiaj prowadzą programy w tv, grają w serialach i reklamach, jest wielu. Widzowie dość szybko odwracają się od takich osób z faktu, iż zauważają, że nie są tak naprawdę tacy, jak byli na początku, a to wszystko to były pozory. Widzowie szybko odwracają się także od osób, które epatują w każdym możliwym momencie swoim bogactwem. Tutaj również można podać wiele przykładów osób, które były obecne w wielu mediach, a po prezentacji swoich apartamentów czy drogich naszyjników z brylantów nagle straciły popularność. Nikt nie lubi udawania i kłamstw, a tak naprawdę wszystko od tego się zaczyna. W Polityce wygląda to tak, że Polityk traci popularność np.: po ujawnieniu afery z udziałem takiej osoby lub po nagranych wypowiedziach bez wiedzy rozmówcy. Dopiero wtedy okazuje się, że mamy do czynienia z osobą, która oszukiwała swoich wyborców, jak i społeczeństwo.
Osoby publiczne budują wizerunek taki jakiego oczekuje społeczeństwo. Stają się osobami, które chcą na scenie czy w sejmie widzieć ludzie. Niestety maska spada dość szybko, a kariera zaczyna wygasać. Niektóre znane osoby stały się znane, ponieważ trafiły do ludzi, których podzielali postawę, jaką prezentowała dane osoba. Przykładem może być kreowanie się na obrońcę kościoła i osobę mocno wierzącą, a z drugiej strony np.: porzucenie żony dla młodszej kobiety. Osoby takie dzisiaj już całkowicie zniknęły ze sceny politycznej i nie mają większego poparcia społecznego. Polska scena muzyczna czy arena polityczna pokazała, że nie sztuką jest osiągnąć swój cel i zdobyć odpowiednią grupę fanów, a sztuką jest zatrzymać ich przy sobie jak najdłużej. Nagła zmiana wizerunku wraz z rosnącą popularnością i coraz grubszym portfelem jest pierwszym krokiem do zakończenia kariery. Bardzo często fani mają wyobrażenie o osobie, której płyty kupują, że jest wierną żoną, dobrą matką i szanuje ludzi. Dopiero po czasie okazuje się, że nie jest to prawdą i osoba, która jest naszym idolem, nie jest idealna, a tylko udawała. Wszystko tak naprawdę kończy się w momencie, kiedy znana osoba zaczyna się czuć zbyt pewnie i uważa, że jest już tak znana, że nie musi udawać, ponieważ cały czas zaprasza się ją do programów telewizyjnych czy daje role w serialach. Wielu doradców do spraw wizerunku kreując nową postać, zapomina, że to ludzie wystawiają ocenę i decydują czy chcą coś oglądać lub na kogoś głosować, czy już nie chcą. W budowaniu wizerunku zapomina się, że nic nie jest dane na zawsze i chcąc pozostać na świeczniku jak najdłużej, trzeba ciężko pracować i nigdy nie osiadać na laurach.

Ocena
antykwariat internetowy leasing firmy outsourcingowe warszawa studia magisterskie lubelskie drewniane place zabaw producent Podręczniki dla szkół Egzaminy maturalne implanty zębów warszawa Odszkodowania powypadkowe Włóczki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *