Straszak przed skomplikowanymi mechanizmami optymalizacji podatkowej

Urzędy Skarbowe w Polsce zostały wyposażone w narzędzia do walki ze skomplikowanymi mechanizmami optymalizacji podatkowej, jaką prowadzą niektóre firmy. Aktualna polityka podatkowa w Polsce jest dużo łagodniejsza niż poprzednich ekip. Organy podatkowe w Polsce skończyły z opresyjną polityką stawiając na stawianie znaków ostrzegawczych. Obecna Polityka, jaką prowadzi rząd zmierza do normalizacji systemu podatkowego oraz do budowania przepisów podatkowych na podstawie partnerstwo z biznesem. PKB Polski z roku na rok wzrasta, Polacy zarabiają coraz więcej, a konsumpcja rośnie. Przedsiębiorcy mają coraz więcej pracy a co za tym idzie zwiększają zatrudnienia. Niestety do budżetu Państwa trafia tylko część tego co powinno wpłynąć, hamując rozwój gospodarczy kraju. Wiele dużych, jak i średnich firm prowadzi system rozbudowanej optymalizacji podatkowej, który sprawia, że spółka nie płaci wcale podatków lub płaci je na minimalnym poziomie. Mimo że Polska gospodarka rośnie w siłę to wpływ do budżetu są na takim samym poziomie. Straszak dla firm, które wymyślają skomplikowane mechanizmy optymalizacji podatkowej zaczyna przynosić efekty w postaci zwiększonych wpływu z tytułu np.: podatku VAT. Urzędy skarbowe przestały stosować politykę karania i niszczenia firm a stosowania mechanizmów, które uniemożliwiają przedsiębiorcom budowania mechanizmów, które prędzej czy później mogą im zaszkodzić. Rząd postawił na edukowanie, rozmowę oraz nowe przepisy, które są korzystne dla przedsiębiorców, jak i całego społeczeństwa Polskiego. Straszak przed skomplikowanymi mechanizmami optymalizacji podatkowej ma pokazać przedsiębiorcom, że unikanie płacenia podatków za pomocą tworzenie systemów dających taką możliwość będzie surowo karana. Za poprzedniej ekipy Urzędy nikogo nie straszyły, nie stosowały żadnych straszaków, a po wykryciu nieprawidłowości stosowały najbardziej rygorystyczne kary, na jakie pozwalało prawo, co doprowadzało do upadku takich przedsiębiorstw.

Dzisiaj urzędy skarbowe dysponują narzędziami, które pozwalają na szybką reakcje oraz nakładanie wysokich kar na przedsiębiorców, którzy stosują skomplikowaną optymalizację podatkową, która ma za zadanie niepłacenia podatków, mimo że firmy takie osiągają wysokie przychody. Optymalizacja podatkowa, która pozwala uniknąć płacenia podatków jest porównywalna do szarej strefy, która nie płaci podatków a osiąga dochody. To właśnie skomplikowane mechanizmy optymalizacji podatkowej są główną przyczyną tak wolnego rozwoju gospodarczego kraju. Jeśli najlepiej zarabiający nie będą płacić podatków w Polsce lub płacić je na poziomi dużo niższym niż najmniej zarabiający obywatele, to nasza gospodarka nie dogoni nigdy gospodarki Niemieckiej czy Francuskiej. Straszak przed skomplikowanymi mechanizmami optymalizacji podatkowej nie jest dla wielu przedsiębiorców dobrym rozwiązaniem, ponieważ będę musieli zacząć płacić podatki od swojej działalności. Ministerstwo finansów ostrzega przed agresywną optymalizacją podatkową pod groźbą zastosowania odpowiednich sankcji. Kolejne przepisy, które wprowadza rząd są normalizacją Polskiego systemu podatkowego i pierwszym krokiem do szybszego i efektywniejszego wzrostu gospodarczego Polski. Stosowanie działań prewencyjnych jest działaniem, która ma dać do myślenia przedsiębiorcom, a nie ich karać. Metoda rozmowy zamiast stosowania paska, na razie sprawdza się coraz lepiej i miejmy nadzieję, że zacznie przynosić całego gospodarce wymierne efekty.

Ocena
antykwariat internetowy leasing firmy outsourcingowe warszawa studia magisterskie lubelskie drewniane place zabaw producent Podręczniki dla szkół Egzaminy maturalne implanty zębów warszawa Odszkodowania powypadkowe Włóczki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *