Dlaczego umowa nie daje możliwości natychmiastowej windykacji z pominięciem sądu?

Podpisanie umowy na świadczenie usług z punktu widzenia Polskiego prawa nie jest żadną ochroną dla usługodawców, ponieważ to i tak ostatecznie sądy decydują czy w sprawach spornych należy się zapłata, czy też nie należy. To, że zrobiliśmy komuś remont mieszkania i wystawiliśmy fakturę o niczym nie świadczy. W Polsce wystarczy powiedzieć, że w jednym rzędzie fuga jest szersza i jest to nieestetyczne. Zanim sąd wyda decyzję czy należy się zapłata, czy też nie to mija wiele miesięcy. Z punktu widzenia funkcjonowanie jednoosobowej firmy może to oznaczać zakończenie jej działalności z braku płynności finansowej. Podważenie umowy, pod którą się podpisał człowiek i której zapisy zostały wykonane jest jasnym sygnałem, że prowadzenie firmy w Polsce jest bardzo ryzykowne. Osoby potrafiąc skutecznie operować prawem są w stanie wyłudzać usługi nie płacąc za nie ani złotówki. Mechanizm takich wyłudzeń jest bardzo prosty. Wystarczy powołać się na fakt, że usługa została wykonana źle i nie było podstawy do zapłaty. Sprytny prawnik zawsze znajdzie na ścianie płytkę, pod którą nie ma całkowitego wypełnienia i stwierdzi, że była to fuszerka, która musi zostać poprawiona przez inną firmę. Co najciekawsze osoby, które nie płacą za jakieś usługi nie burzą tego co rzekomo źle wykonała firma. Wiele firm sprzedaje po prostu niezapłacone faktury innych podmiotom za część ich wartości. Tutaj sprawa też nie jest tak oczywista, ponieważ nie ma pewności, że firma, która kupiła od nas fakturę kiedykolwiek ją odzyska. Odzyskiwanie długów w Polsce jest procesem żmudnym, a czasami niemożliwym. Profesjonalni wyłudzacze usług wiedzą jak robić, aby płacić faktury za towar czy usługę, który otrzymali. Sądowa ochrona dłużników w Polsce doprowadziła do bankructwa niejedną firmę.

Polskie prawo pozwala od zawsze dawało większe prawo oprawcy, a mniejsze ofierze. To ofiara musiała i musi w dalszym ciągu udowadniać, że jest ofiarą. W Polsce prawo pozwala w taki sposób manipulować faktami, że niezapłacenie faktury za usługę jest możliwe. Biorąc pod uwagę, że wiele firm pracuje w oparciu i informatyczne systemy raportowania czy na podstawie skomplikowane systemy to zawsze będzie istniała możliwość stwierdzenia, że dane zostały sfałszowane, ponieważ istnieje możliwość edytowania bazy danych. Prawo dla oszustów może na dłuższą metę doprowadzić do sytuacji, w której mały biznes nie będzie mógł w Polsce normalnie funkcjonować. Czekanie 1-2 lata na wyrok sądu w sprawie i nakaz płatniczy jest nie do zaakceptowania dla małych firm, które nie dysponują kapitałem umożliwiającym normalne funkcjonowanie firmy mimo częściowego braku zapłaty za wykonane usługi. Polskie prawo w kwestiach windykacji długów zostało tak skonstruowane, że pozwala kraść w majestacie prawa, bez ponoszenia konsekwencji. Osoba, która wyłudziła towary czy usługi na dużą kwotę może doczekać się umorzenia tej kwoty jeśli będzie skutecznie ukrywać swój majątek i będzie nieuchwytna dla wymiary sprawiedliwości. Brak majątku dłużnika czy stałych dochodów sprawia, że komornik nie może zrobić praktycznie nic. Umowa, która powinna być droższa honoru nie znaczy w Polsce nic i nikomu nie zależy na tym, aby miała jakąś wartość. To czy ją podpiszemy z klientem, czy też tego nie zrobimy nie ma większego znaczenia. Jeśli ktoś celowo ją podpisuje wiedząc, że nie będzie płacił to nie ma ona żadnego znaczenia. Każdy, kto kiedykolwiek nie otrzymał zapłaty za wykonaną usługę od klienta przekonał się, że odzyskanie jej graniczy z cudem. Osoby wyłudzające usługi czy towary od firm bardzo dobrze wiedzą jak zabezpieczać się przed ewentualną windykacją. Znają mechanizmy prawne i wiedzą jak je skutecznie wykorzystywać.

Ocena
antykwariat internetowy leasing firmy outsourcingowe warszawa studia magisterskie lubelskie drewniane place zabaw producent Podręczniki dla szkół Egzaminy maturalne implanty zębów warszawa Odszkodowania powypadkowe Włóczki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *