Agresywna optymalizacja podatkowa, a ludzka uczciwość

Niepłacenie podatków, jeśli mamy taką możliwość, a jednoczesne narzekanie na swój kraj jest oznaką braku patriotyzmu. Zwykła ludzka uczciwość i odpowiedzialność za kolejne pokolenia nakazywałaby płacenie podatków we własnym kraju w ustawowej wysokości. Niestety mentalność ludzi zamożnych w Polsce jest trochę inna i kompletnie nie myślą o rzeczywistości, która ją otacza, a manią zarabiania coraz więcej o coraz więcej. Osoby, które mają wiele, niechętnie chcą dzielić się swoim bogactwem i stosują agresywną optymalizację podatkową, przed którą ostrzega Ministerstwo Finansów. Ostrzeżenia mają za zadanie edukować przedsiębiorców czy udziałowców spółek przed stosowaniem agresywnej optymalizacji podatkowej, która przez wiele lat była głównym winowajcą biedy w Polsce. Na szczęście aktualna ekipa rządząca odważyła się wprowadzić przepisy, które mają szanse na wprowadzenie Polski na tor szybszego wzrostu gospodarczego. Mechanizm funkcjonowania wielu dużych firm w Polsce wygląda mniej więcej tak, że maksymalnie tną koszty, aby osiągnąć, jak największy zysk, od którego nie chcą płacić podatków. Dzięki temu budują ogromne fortuny, które generują wielomilionowe zyski. Pozwalania społeczeństwu na kumulowanie ogromnych fortun, a jednocześnie pozwalanie na agresywną optymalizację podatkową sprawia, że gospodarka kuleje i nie rozwija się w takim tempie, jak powinna. To właśnie brak zmian, które aktualnie mają miejsce, było hamulcem w szybkim rozwoju Polski. Agresywna optymalizacja podatkowa pokazuje, że Polsce był krajem równych i równiejszych. Osoby mające środki, jak i narzędzia, optymalizowały tak swoje podatki, że ich nie płaciły. Osoby zarabiające najmniej lub średnią krajową muszą płacić podatki w pełnej wysokości bez możliwość ich optymalizowania. Przed zmianami, jaki wprowadził rząd, Polska rozwijała się tylko dzięki zwykłym obywatelom, którzy co roku płacą coraz więcej w formie różnych danin na Państwo.

Odpowiedzialność za kraj oraz za przyszłe pokolenia powinny być elementem strategii rozwoju Państwa. Myślenie, że ważne jest to co tu i teraz, a przyszłość jest zbyt odległym czasem, aby o niej myśleć, doprowadziła do tego, co aktualnie mamy w Polsce, czyli do biedy. Z reguły osoby, które mają dużo, to chcą mieć jeszcze więcej i dlatego też robią wszystko, aby jak najwięcej tego, co zarobili, zostało w kieszeni. Od wielu lat mówi się, że system edukacji w Polsce, służba zdrowia, obronność czy infrastruktura drogowa to elementy wymagające dofinansowania. Aby móc budować silne Państwo, trzeba płacić podatki, a jeśli będą je płacić tylko zarabiający najmniej lub średnią krajową to nie będzie możliwe budowanie silnego Państwa. W Polsce ci, którym się udało, mają za nic ludzi, którzy nie poradzili sobie w życiu i potrzebują np.: pomocy państwa. Osoby takie nie miały tyle siły lub czasami możliwości zmiany swojego życia na lepsze. Dlatego też wymagają pomocy Państwa, a najlepiej zarabiający czy przedsiębiorcy często torpedują takie pomysły jak 500+, ponieważ uważają, że ludzie tacy powinni iść do pracy. A to właśnie osoby osiągające dochody na poziomie pensji minimalnej lub średniej karowej napędzają konsumpcję, która napędza produkcję w państwie. A na tym wszystkim najwięcej zarabiają właśnie firmy, które nie płacą w Polsce podatków, a sprzedają np.: telewizję czy telefony złym obywatelom. Brak wspierania gospodarki w formie podatków i przechodzenie do agresywnej optymalizacji podatkowej jest wspólnym szkodzeniem interesom wszystkich grup społecznych w Polsce, które wzajemnymi działaniami się wspierają.

Ocena
antykwariat internetowy leasing firmy outsourcingowe warszawa studia magisterskie lubelskie drewniane place zabaw producent Podręczniki dla szkół Egzaminy maturalne implanty zębów warszawa Odszkodowania powypadkowe Włóczki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *